Pomorska Komisja InO  
   
 
Puchar PPG


Puchar Pomorza Gdańskiego (PPG) w turystycznych marszach na orientację w kat. TZ:

Puchar Pomorza Gdańskiego kat. TZ (kategoria zaawansowana) w turystycznych marszach na orientację to cykl 10 imprez na orientację rozgrywanych w ciągu jednego roku kalendarzowego, głównie w lasach trójmiejskich. Trasy są krótkie – zwykle od 3 do 6 km, z limitem czasu dwu-, trzygodzinnym, ale bardzo treściwe. Mapy kombinowane, z niepełną treścią premiujące precyzyjną nawigację, metodą trzy razy pomyśl, raz zrób. Stanowią świetną szkołę nawigacji dla wszelkiego typu pasjonatów orienteeringu, gdyż kształcą wyobraźnię przestrzenną, uczą czytania rzeźby terenu i wytyczania optymalnej trasy marszu.

Stali bywalcy zawodów PPG odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej we wszelkiego typu marszach – od imprez rangi Pucharu i Mistrzostw Polski w kat. TS (czyli TZ dla seniorów) aż po 100-kilometrowe maratony na orientację. Zawody w PPG organizowała i organizuje elita Przodowników InO w województwie, jak na przykład: Mariusz Albecki, Ryszard Betcher, Wojtek Bieliński, Tomasz Jankowski, Jarosław Kabuła, Jakub i Piotr Kaczyńscy, Agnieszka Kościowska, Krzysztof Kula, Stanisław Malinowski, Marek Pacek, Michał Sadowski, Piotr Żywicki.

Imprezy PPG są szczególnie atrakcyjne dla zapracowanych i uwikłanych w swoje duże i małe sprawy mieszkańców Pomorza, ze względu na dużą dogodność komunikacyjną (bliskość aglomeracji trójmiejskiej) i małą czasochłonność.

Do punktacji końcowej zaliczane są 4 najlepsze starty. Startować mogą zespoły 1-2 osobowe, przy czym każdy z członków zespołu otrzymuje tyle samo punktów pucharowych za miejsce wywalczone w zawodach.

Przy okazji zawodów PPG w kat. TZ rozgrywane są zwyczajowo także trasy TP dla początkujących, gdzie startować mogą zespoły 1-5 osobowe, a od tego roku będzie można też wystartować na trasach TU (średniozaawansowani). Start na trasach TU także będzie zaliczany do klasyfikacji PPG w kat. TZ, aczkolwiek punktowany będzie niżej. Szczegóły w regulaminie.

Zapraszamy do rywalizacji!


Przydatne odnośniki:

- Aktualny ranking

- Wyniki poszczególnych zawodów

- Regulamin PPG TZ

- Kalendarz 2017


Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
KALENDARZ POMORSKI InO 2017
PUCHAR PPG
PUCHAR MPWP
PUCHAR DInO
WYNIKI
KALENDARZ InO

Skład Komisji
Weryfikacja OInO
Galeria zdjęć
Baza stron
Kontakt
Regulamin strony
Szukaj

Ostatnio dodane wyniki
Procedura wyborcza PKInO
Regulamin PKInO
Ranking PPG TZ 2017 po Śniegołaziku
Śniegołazik wyniki TP
Śniegołazik wyniki TU

PKInO na fb

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kanały RSS
RSS Komentarze: gałąź
RSS Komentarze: kategoria

RSS News
RSS Komentarze
RSS Artykuły
RSS Pliki

Copyright © 2011 - 2014 by Pomorska Komisja Imprez na Orientację PTTK.
Kod PHP & design by Piotr Malinowski "Maliniak".

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


1,756,786 unikalne wizyty

Valid XHTML 1.0 Transitional! Valid CSS 2.1!