Pomorska Komisja InO  
   
 
Puchar DInO


Puchar Woj. Pomorskiego w Długodystansowych Imprezach na Orientację (DInO):

Puchar Województwa Pomorskiego w Długodystansowych Imprezach na Orientację (w skrócie DINO) to cykl niezależnych imprez na orientację organizowanych na terenie woj. pomorskiego w ciągu roku kalendarzowego. Jak sama nazwa pucharu wskazuje jest to cykl imprez długodystansowych, plasujących się pomiędzy klasycznymi marszami krótkimi (np. trasy TZ , TP, czy TO, organizowane w ramach imprez PPG czy PWP), a imprezami maratońskimi wchodzącymi w skład Pucharu Polski w Maratonach na Orientację.

W ramach Pucharu rozgrywane są 3 kategorie startowe: T – trudna, BT – bardzo trudna i E – ekstremalna. Z grubsza różnią się one między sobą dystansem, poziomem trudności punktów kontrolnych, jak i przebieżnością terenu/dogodną drożnią.

Na tle innych regionalnych środowisk InO region pomorski wyróżnia się dużą liczbą marszów typowo turystycznych, na pełnych mapach, na dystansach od 15 do 50 km. Na fali popularności przodujących imprez masowych w województwie, takich jak: Darżlub, Manewry SKPT, Harpagan, czy Tułacz, szybko rośnie zainteresowanie tego typu marszami, a w ślad za zwiększonym zapotrzebowaniem, powstają coraz to nowe marsze. Stąd inicjatywa Komisji, aby Puchar obejmujący tego typu marsze stworzyć.

W ciągu roku w każdej z kategorii uczestnicy będą mieli do wyboru kilkanaście znanych i lubianych imprez, z czego punktować będzie 6 dla tras T i BT oraz 5 dla trasy E. Większość imprez będzie miała charakter turystyczny, jednak będzie można też wziąć udział w kilku rogainingach, mających charakter sportowy, czyli biegów na orientację.

W zależności od zasad określonych przez organizatorów poszczególnych imprez, dopuszcza się start zespołów 1-3 osobowych, przy czym każdy z członków zespołu otrzymuje tyle samo punktów pucharowych za miejsce wywalczone w zawodach. Zwyczajowo w imprezach sportowych starty są indywidualne lub w duetach, natomiast w imprezach turystycznych startują zespoły 1-3 osobowe.

Zapraszamy do rywalizacji!


Przydatne odnośniki:

- Aktualny ranking

- Wyniki poszczególnych zawodów

- Regulamin DInO 2015

- Regulamin DInO 2015 - uszczegółowienie

- Kalendarz 2016


Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
KALENDARZ POMORSKI InO 2017
PUCHAR PPG
PUCHAR MPWP
PUCHAR DInO
WYNIKI
KALENDARZ InO

Skład Komisji
Weryfikacja OInO
Galeria zdjęć
Baza stron
Kontakt
Regulamin strony
Szukaj

Ostatnio dodane wyniki
Procedura wyborcza PKInO
Regulamin PKInO
Ranking PPG TZ 2017 po Śniegołaziku
Śniegołazik wyniki TP
Śniegołazik wyniki TU

PKInO na fb

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kanały RSS
RSS Komentarze: gałąź
RSS Komentarze: kategoria

RSS News
RSS Komentarze
RSS Artykuły
RSS Pliki

Copyright © 2011 - 2014 by Pomorska Komisja Imprez na Orientację PTTK.
Kod PHP & design by Piotr Malinowski "Maliniak".

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


1,756,796 unikalne wizyty

Valid XHTML 1.0 Transitional! Valid CSS 2.1!